top of page

1 квітня -День сміху 

Цієї дати немає в жодному  офіційному календарі пам’ятних дат. Але в усіх країнах світу у цей день люди намагаються розіграти  один одного і повеселитися. І хоча час зараз тривожний і начебто не до жартів, не треба впадати у відчай. Адже сміх дуже корисний для здоров’я. Пропонуємо вашій увазі  історію свята, роздуми про користь сміху  і перелік веселих книжок для дітей різного віку, які зможуть підняти вам настрій. 

Семінар « Бібліотека НУШ - територія свободи і розвитку»

Уже чотири роки впроваджується Концепція Нової української школи. Змінюється підхід  до освіти в цілому. Діти не тільки отримують знання, а й вчаться спілкуватися, пізнавати світ. Тому і бібліотека  повинна працювати по-новому. Це має бути місце, де завжди цікаво, де кожен може знайти і необхідну інформацію, і поспілкуватися з друзями, і насолодитися зустріччю з героями улюблених книг, і проявити свої таланти, свою творчу натуру.

Цій темі був присвячений семінар шкільних бібліотекарів « Бібліотека НУШ - територія свободи і розвитку».

Розпочався семінар виступом керівника МО  Піддубної О.А., у якому вона торкнулася основних аспектів цієї теми.

Але теорія без практики ніщо. Це чудово розуміють бібліотекарі Лиманщини. Свою систему роботи представили бібліотекарі Ямпільського НВК Мілько Світлана Анатоліївна та Новоселівського НВК Бєлай Наталія Петрівна. Цікаві форми роботи, яскраві виступи учнів дуже сподобалися учасникам семінару. Про це свідчили  добрі і щирі слова, які прозвучали  в адрес колег.

Про  те, як пройшов відбір підручників для 9 класу, розповіла старший інспектор шкіл Лариса Костянтинівна Кравченко. Було дуже приємно почути, що бібліотекарі Лиманської ОТГ впоралися із замовленням підручників вчасно і без порушень. А ще Лариса Костянтинівна оголосила про проведення бібліотечної акції до Дня читання вголос. Державна педагогічна бібліотека імені В.О. Сухомлинського запропонувала організувати читання творів В.О.Сухомлинського з книги «Я розповім вам казку».Сподіваємось, що кожен з присутніх знайшов у пропонованому матеріалі щось цікаве, що допоможе їм проявити свої творчі здібності, розмалювати свої буденні дні всіма кольорами веселки.

На сайті ДонІППО опібліковані підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти та важлива складова його освітнього простору посідає чільне місце у системі краєзнавчої роботи. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, позаяк, привертаючи до читання молодь, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, зокрема й «малої».

178 бібліотекарів із 173 шкіл 32 територіальних громад 5 районів Донецької області брали активну участь у масштабній акції протягом жовтня! Аналіз представлених бібліотечних звітів демонструє якісно новий рівень організації краєзнавчої роботи в громадах. До проведених масових заходів було залучено (окрім шкільних бібліотекарів) представників органів управління освітою, вчителів та батьків закладів освіти, фахівців-краєзнавців, працівників музеїв, громадських діячів, письменників і поетів.

Для обговорення результатів краєзнавчої роботи шкільних бібліотек і забезпечення подальшої ефективної організації краєзнавчої бібліотечної роботи в грудні 2021 р. відбудеться Всеукраїнський вебінар «Краєзнавча робота шкільної бібліотеки як складова культурно-історичного та патріотичного виховання дітей та учнівської молоді».

Кращі матеріали бібліотекарів Донеччини зібрано й презентовано:

- на порталі Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені

В. О. Сухомлинського на сторінці «Бібліотечному фахівцю» https://bit.ly/2UQsuzh

- на сайті Донецького ОБЛІППО

https://ippo.dn.ua/novyny-afisha/novyny/2021/donechchina-vseukrajinskij-misyachnik-shkilnikh-bibliotek

- на сайті бібліотеки Донецького ОБЛІППО https://bibliotekaippo7.wixsite.com/libra/misyachnik-shkilnih-bibbliotek

Якщо ви зайдете на інтерплакаті за кнопкою "Краматорський район", то знайдете посилання на роботи усіх Лиманських бібліотекарів. Дякуємо всім за роботу!

Місячник краєзнавство.png

Педагогічна майстерня«Через  фахову майстерність – до творчого бібліотекаря»

18 листопада 2021 року відбулося онлайн – засідання педагогічної майстерні «Через  фахову майстерність – до творчого бібліотекаря». Його метою було ознайомити  учасників  із сучасними  тенденціями в роботі шкільної бібліотеки, поділитися  досвідом роботи з колегами.
   Розпочалося засідання з виступу консультанта ЦПРПП Трохименко Наталії Володимирівни  з  методичними порадами на тему заходу. Вона розповіла про багато цікавинок бібліотечної роботи, які можна використовувати  для різних категорій читачів. 

    «Сучасний бібліотекар: який він?» - таке запитання поставила перед колегами керівник МО, завідувач бібліотекою ЗОШ № 4 Піддубна О.А. 

. Цей виступ  мав стати преамбулою до презентації  досвіду роботи  дійсно сучасного, передового  фахівця  -  завідуючого бібліотекою НВК «гімназія – ЗОШ І ступеня» Ломако А.К. Її виступ називався «Трансформація шкільної бібліотеки  у сучасний комунікативний простір»

  Взагалі бібліотекарі Лиманської ОТГ – люди творчі і активні. Про це свідчить  і цікавий матеріал, наданий бібліотекарями 17 шкіл  про проведення у цих закладах освіти Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек з теми «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції  та цінності». Пазли, віртуальні виставки, віртуальні подорожі, відеоролики, прес-конференції, диспути, цікаві зустрічі, конкурси читців – усі заходи були насиченими та інформативними, у рроботі кожної бібліотеки були свої родзинки. У своєму виступі  старший інспектор шкіл Л.К. Кравченко особливо відзначила  систему роботи з краєзнавства у ЗОШ № 3           ( зав. бібліотекою М`ясоєдова Л.Ю.), матеріали ліцею (зав. бібліотекою Мартиненко З.М.), Дробишевської ЗОШ (зав. бібліотекою Черкашина О.М.).

Також Л.К. Кравченко зупинилася на питанні забезпеченості підручниками учнів ( вона майже стовідсоткова!)  та конкурсі підручників для учнів 9 та 5 класів.
  Наостанок увазі бібліотекарів  були представлені роботи , представлені бібліотекарями Лиманської ОТГ до участі  у щорічному фестивалі «Шукай краси – добра шукай». У 2021 році він був присвячений 150-річчю із дня народження Лесі Українки. Учасники педагогічної майстерні подивилися пост у соціальній мережі до поезії «Contra spem spero» (автор зав. бібліотекою Рубцівської ЗОШ Лисичка М.О) та буктрейлер до драми «Осіння казка»  (Піддубна О.А.)

Леся Українка " Contra spem spero" Буду пісню веселу співать. Вірш  утверджує життєвий оптимізм і відкидає тугу. Читаючи , можна задуматися про своє ставлення до несправедливості та знаходити правильні рішення. Треба радіти життю і все буде добре.
https://www.facebook.com/hashtag/фестиваль_шукай_краси_добра 2021

Пост для соцмережі.jpg

Пропоную також подивитися буктрейлери до різних творів Лесі Українки, підготовлені вчителькою української мови та літератури ЗОШ № 4 Костюк Л.А. і завідуючою бібліотеки ЗОШ№ 4 Піддубною О.А.

У фіналі для рефлексії був використаний інтерактивний метод «Мікрофон». Учасники мали змогу висловити враження від заходу. Зустріч закінчилася на позитивній, життєстверджуючій ноті.

25 жовтня - Міжнародний день шкільних бібліотек

i.jpg

Ми вже звикли до того, що про новини дізнаємося з Інтернету, спілкуємося зазвичай у месенджерах, читаємо електронні видання і майже забули, яка вона — тиша в бібліотечному залі, де так по-особливому пахне друкованими книгами.

Якщо на запитання: «Коли ви востаннє були в бібліотеці?» дасте відповідь: «Зовсім недавно», то, імовірно, ви або студент, або маєте на увазі шкільну бібліотеку, яка на сьогодні є найбільш доступним культурно-освітнім середовищем для більш ніж 4 мільйонів учнів майже 15 тисяч шкіл в Україні.

Бібліотеки шкіл мають власне свято, яке відзначається щорічно в четвертий понеділок жовтня — Міжнародний день шкільних бібліотек. У 2021 році воно припадає на 25 жовтня.

  Засновником цієї календарної події виступає всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек і вперше свято було проведено в 1999-му році. Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.

У 2005 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек визнала свято на офіційному рівні. Важливість забезпечення та поширення грамотності, всіляке сприяння належному навчанню - один з основних пріоритетів сучасного суспільства й атмосфера, яка створюється професійними бібліотекарями, найбільш сприятлива у цьому процесі.

У 2008 році вперше відбувся Міжнародний місячник шкільних бібліотек, який відтоді проводиться кожного року в жовтні.

 У наш час шкільні бібліотеки переживають непростий період реформування та вдосконалення разом із системою освіти в цілому. Перед ними стоїть завдання перетворитися не лише в справжні навчальні центри, а й в центри дозвілля, які максимально відповідають вимогам сучасності. Тому у цей день ми вітаємо всіх колег, які люблять свою професію і роблять все, щоб  користувачі не оминали бібліотеку, щоб вона була для них  цікавим і улюбленим місцем. І вітаємо наших читачів, заради яких тільки й існує бібліотека! 

Як я люблю книгозбірні!
І найскромніша – це храм.

Друзі безмовні, та вірні,

Книги шикуються там.

Бібліотекарі любі

Людям до послуг весь час,

В школі, в палаці, при клубі

Радо чекають на нас.

Вільного часу не губим:

Повість, роман чи есе –

Книгу читаєм і любим,

Знаєм , що книга – це все.

Є у нас друзі усюди,

Радощів безліч земних.

Тільки ж подумайте, люди:

Що б ми робили без книг?

                   Дмитро Білоус

изображение_viber_2020-09-30_09-24-29.jpg

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Бібліотечна секція «Роль шкільних бібліотек у розвитку художньо-емоційного світу дитинства»

 24 вересня о 13.30 у рамках ХІ Міжнародних і XXVIІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю. Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства у онлайн-форматі було проведено бібліотечну секцію «Роль шкільних бібліотек у розвитку художньо-емоційного світу дитинства» (модератори – Л. Д. Березівська, І. І. Хемчян). 

З доповідями виступили: Л. Д. Березівська («В. О. Сухомлинський про читання як засіб емоційно-морального виховання учнів: за книжкою «Серце віддаю дітям»), Л. В. Сухомлинська, науковий співробітник сектору сухомлиністики відділу педагогічного джерелознавства та біографістики ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського», («Любов до живого в художньо-емоційному баченні В. О. Сухомлинського (за казками та оповіданнями), О. В. Караманов, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету ім. Івана Франка («Проблема формування культури почуттів дитини у просторі музею»), Н. М. Гніпа, завідувач шкільної бібліотеки Одеської загальноосвітньої школи № 56 І–ІІІ ступенів Одеської міської ради («Вплив музейної діяльності шкільної бібліотеки на розвиток художньо-емоційного світу учнів»), І. І. Хемчян, завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, («Створення сучасного простору шкільної бібліотеки для інтелектуального і творчого розвитку учнів»),  Т. А. Безручко, завідувач шкільної бібліотеки Баштанського опорного закладу загальної середньої освіти №1 І–ІІІ ступенів Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області, («Формування емоційного світу дитини через читацьку компетентність учнів»), В. В. Бондаренко, старший науковий співробітник Педагогічного музею України, («Виховання казкою (за матеріалами виставки «Василь Сухомлинський ‒ дитячий письменник» у Педагогічному музеї України)», Т. О. Воробйова, завідувач бібліотеки Криворізької загальноосвітньої школи № 62 Криворізької міської ради («Творча лабораторія «Сім’я, родина – школа душевності і доброти» (за творчістю В. О. Сухомлинського»), Н. Я. Дорошева, завідувач бібліотеки НВК № 131 «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія» Дніпровської міської ради, Т. О. Налівкіна, бібліотекар, вихователь, О. П. Погоніна, бібліотекар ГПД НВК № 131 «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія» Дніпровської міської ради, («Літературна подорож «Казкові світи Василя Сухомлинського»), Т. О. Тринадцятко, учитель української мови та літератури закладу загальної середньої освіти № 23 Кам’янської міської ради («Книга і читання як джерело духовного збагачення учнів» – загальноміський довгостроковий проект «Видатні особистості України»),   М. Ф. Хромей, завідувач бібліотеки Виноградівської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 імені Жігмонда Перені Виноградівської міської ради Закарпатської області («Залучення позабюджетних коштів задля забезпечення успішного функціонування бібліотеки по втіленню педагогічних ідей В. Сухомлинського в сучасній українській школі»), К. Ю. Турок, методист кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІППО («Втілення ідей В. О. Сухомлинського про творчий розвиток дитини через освітні бібліотечні сервіси»),  О. Л. Гончаренко, головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського («Використання матеріалів методичного кейсу Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського) в роботі шкільних бібліотек») та інші.

  Бібліотекарям були надіслані  повідомлення про вебінар, але якщо хтось за технічних або інших причин не зміг його подивитися, я пропоную ознайомитися з матеріалами вебінару на нашому сайті. Посилання на вебінар є також на сайті бібліотеки імені В.О.Сухомлинського.

 Оголошені умови VI фестивалю "Шукай краси, добра шукай", присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Шановні колеги!

На сайті ДонІППО з`явилися методичні рекомендації про проведення VI  обласного Фестивалю "Шукай краси, добра шукай". Пропоную вам взять участь. 

 Інструкційно-методична нарада

 3 вересня 2021 року відбулося перше засідання міського методичного об`єднання шкільних бібліотекарів. Його провели старший інспектор шкіл Кравченко Л.К., консультант ЦПРПП  Трохименко Н.В. і керівник МО Піддубна О.А.. Бібліотекарів ознайомили з основними напрямами роботи на 2021 - 2022 навчальний рік, з аналізом роботи бібліотек у минулому році, планом роботи МО на поточний навчальний рік, календарем пам`ятних дат. Пропонуємо ознайомитися з матеріалами засідання.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання на Лиманщині

 

Бібліотеки Лиманщини провели плідну і цікаву роботу, щоб зацікавити учнів книгою, привести їх до бібліотеки. Результати своєї діяльності вони висвітлюють на сайтах шкіл. Ми хочемо познайомити вас із деякими звітами. Можливо комусь сподобається досвід їх колег і вони візьмуть звідти для себе щось корисне.

Звіт Лиманської ЗОШ І - ІІІ ст. № 3

 Звіт Лиманської ЗОШ І - ІІІ ст. № 4

20210319_093650_mfnr-e1616146094741-225x
20210319_093608_mfnr-e1616146129800-225x
20210319_085443_mfnr-e1616146061404-225x
тер2.jpg
тер3.jpg
тер1.jpg
тер4.jpg
тер5.jpg
s85544498.jpg
Screenshot_5-2-498x295.jpg
казки.jpg
журнали.jpg
img0.jpg
изображение_viber_2021-03-23_11-51-05.jp
11.jpg

Читання віршів Т.Г. Шевченка "Тече вода з-під явора"

изображение_viber_2021-03-24_17-57-38.jp

Вікторина "З якої ми казки?" 3 клас

изображение_viber_2021-03-24_17-59-10.jp
изображение_viber_2021-03-24_17-58-512.j

 Конкурс "Малюнок до улюбленої казки" 1 - 4 клас

изображение_viber_2021-03-24_18-03-16.jp

 Вікторина "З якої казки ми прийшли? " та розгадування кросвордів з учнями ГПД

изображение_viber_2021-03-24_18-03-47.jp
изображение_viber_2021-03-24_18-04-37.jp
изображение_viber_2021-03-24_18-05-10.jp
изображение_viber_2021-03-24_18-05-26.jp

Методичні рекомендації щодо проведення

Всеукраїнського тижня дитячого читання

 

images.jpg
Без названия (2).jpg

Засідання методичного об`єднання шкільних бібліотекарів

26 лютого 2021 року відбулося засідання методичного об’єднання шкільних бібліотекарів на тему «Створення краєзнавчих квестів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій». Пропонуємо вам матеріали. 

Виступ Ломако А.К. "Обласний конкурс квестів "Квесторія": Важлива інформація та методичні рекомендації" 

 Виступ Піддубної О.А. "Використання технології квесту у роботі шкільної бібліотеки"

"Зацікавити книгою". Під цим девізом працює М`ясоєдова Л.Ю. Пропонуємо ознайомитися з її новими роботами.

Також Людмила Юріївна провела консультацію для молодих бібліотекарів із заповнення читацьких формулярів. Вона не просто пояснила, що означає кожна графа формуляра і як їх заповнювати, а й наголосила на тому, що дані формуляра можуть  багато розповісти про читача і допомогти  розвивати його читацьку компетентність.

Всеукраїнський вебінар за результатами Місячника шкільних бібліотек в Україні

 24 грудня на платформі Join Zoom Meeting відбувся Всеукраїнський вебінар «Роль шкільної бібліотеки в екологічному вихованні учнів» за підсумками Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2020 році. Організаторами виступили Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України.

    У заході взяли участь бібліотекарі закладів загальної середньої професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти і науки з усіх областей України (понад 300 підключень).
Модератор вебінару – завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Ірина Хемчян у виступі «Еколого-просвітницька діяльність шкільних бібліотек» акцентувала увагу на тому, що підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінювання взаємовідносин суспільства й природи має стати одним з основних важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.
Базою для здійснення заходів, присвячених цій важливій й складній державній проблемі, є Концепція екологічної освіти в Україні, яка передбачає чітку структуру формування екологічної освіти, що охоплює всі вікові, соціальні та професійні групи населення. У ній виокремлено формальну й неформальну освіту. Формальна освіта охоплює всі ланки загальної системи освіти в Україні – дошкільну, шкільну, позашкільну, професійно-технічну, вищу та післядипломну. Неформальна освіта має просвітницький характер і передбачає  формування екологічної культури населення через засоби масової інформації, громадські екологічні об’єднання, бібліотеки тощо. Тож екологічна освіта і виховання дітей та учнівської молоді є одним із найважливіших і необхідних завдань шкільної бібліотеки.
Виконавчий директор благодійного фонду «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум у своїй доповіді «Міжнародні екоініціативи бібліотек» ознайомила учасників із міжнародним та українським досвідом реалізації проєктів зі створення екологічного освітнього простору в бібліотеках. Головний бібліотекар відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ Олена Гончаренко підбила підсумки Всеукраїнського місячника та продемонструвала фотозвіт найцікавіших заходів, проведених шкільними бібліотекарями України. Вона також зазначила, що методичний кейс матеріалів Всеукраїнського місячника представлений на вебпорталі ДНПБ (сторінка «Бібліотечному фахівцю», рубрика «Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек»).
Другу частину заходу було присвячено презентації екологічних ініціатив шкільних бібліотекарів з різних областей України. 

Бібліотекарів Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було запрошено поділитися досвідом методичної роботи на широкий загал.

«Методична робота: професіоналізм, сумлінність, взаємоповага» — таку назву має презентація роботи з організації методичного супроводу місячників шкільних бібліотек у Донецькій області за останні 5 років. У своєму виступі завідувач бібліотеки Донецького ОБЛІППО Скібіна О.О. покроково описала весь процес організації проведення місячника в області, зазначивши, що всі етапи важливі — від планування заходів до оприлюднення інформації на сайтах. Було підкреслено, що кожен бібліотекар виступає значущим учасником соціокомунікативного процесу та бере участь у конструюванні інформаційної реальності, в конкретному випадку — екологічного інформаційного поля. Матеріали шкільних бібліотекарів — презентації, відеоролики, буктрейлери, віртуальні виставки, відеоекскурсії, сценарії бібліотечних уроків, квести, квізи — це змістовна робота щодо організації заходів для сприяння екологічній просвіті, формуванню екологічної культури дітей та учнівської молоді.

Перед учасниками  також виступили Надія Гніпа, завідувач бібліотеки Одеської загальноосвітньої школи I-III ст. № 56, член ініціативної групи «Шкільні бібліотекарі України», Любов Богдан, завідувач Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ст. № 46, Олена Підкопай, завідувач бібліотеки Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ст. № 45.
На завершення вебінару відбулося онлайн-обговорення результатів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». 

Матеріали вебінару розміщено на порталі Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського на сторінці «Бібліотечному фахівцю» https://bit.ly/2UQsuzh.

Приємно бачити, що матеріали бібліотекарів  Лиманщини відзначені на  обласному та  Всеукраїнському рівні. Детальніше у презентації.

180 років від дня народження Михайла Старицького

Михайло Старицький - знакове ім`я в українській літературі. Поет, драматург, автор історичних повістей і романів, які й зараз захоплюють читачів. Навіть якби він написав лише одну поезію - "Виклик", яка стала відомою народною піснею "Ніч яка місячна" та одну п`єсу - "За двома зайцями", його можна було визнати одним з найславетніших українських письменників. А створив він за своє життя дуже багато.  14 грудня виповнилося 180 років від дня його народження. У цьому відеоролику ви познайомитеся з історією життя письменника, згадаєте найвідоміші його книги.

004.jpg

170 років від дня народження Р.Л. Стівенсона
 

Наше дитинство і юність не можна уявити без книжок Алесандра Дюма, Майн Ріда, Фенімора Купера, Джонатана Свіфта, Даніеля Дефо, Жуля Верна і, звичайно ж, Роберта Льюїса Стівенсона. Усі знають його славетний роман "Острів скарбів". І здається, що автор був справжнім моряком, переживав усілякі пригоди. А між тим  все своє  недовге життя (письменник прожив 44 роки) він боровся з туберкульозом. Та він не втратив мужності і радості життя. За невеликий відведений йому на Землі термін він написав 40 томів художніх творів. Серед найвідоміших - "Чорна стріла", "Викрадений", "Катріона", "Корабельна катастрофа", "Клуб самогубців", "Діамант Раджі", "Дивовижна історія  доктора Джекіла та містера Гайда", "Будинок на дюнах" , "Гермістонська гребля", "Вечірні оповідання на острові", збірка дитячих віршів "Дитячий квітник віршів", балада "Вересовий мед". У презентації ви зможете більш детально познайомитися з життєвим шляхом письменника та його основними творами. За посиланнями ви можете прочитати вищеназвані твори українською мовою

 9 листопада - День української писемності та мови

Все в тобі з`єдналося, злилося -

як і помістилося в одній!-

шепіт зачарований колосся,

поклик із катами на двобій.

Ти даєш поету дужі крила,

що підносять правду в вишину,

вченому ти лагідно відкрила

мудрості людської глибину.

І тобі рости й не в`януть зроду,

квітувать в поемах і віршах.

Бо в тобі - великого народу

ніжна і замріяна душа.

                      Василь Симоненко

9 листопада в Україні традиційно відзначають День української писемності і культури. У цей день ми згадуємо видатних діячів української культури, славетних письменників, усіх тих, хто прославив нашу мову і наш народ. У презентації, яку ми вам пропонуємо, стисло викладена історія української писемності, свої знання про мову ви можете перевірити, відповівши на питання вікторини, прочитати поезії про мову, послухати пісні на цю тему.

ВЕБЛАБОРАТОРІЯ ТВОРЧОГО БІБЛІОТЕКАРЯ

Інноваційні культурні практики шкільних бібліотек

 29 жовтня в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек відбулася Лабораторія творчого бібліотекаря у формі вебінару за темою «Інноваційні культурні практики шкільних бібліотек». До заходу долучився 101 бібліотекар Донеччини. Якщо ви були учасниками цього вебінару, сподіваюся, що отримали задоволення і дізналися щось нове. Якщо ні - не біда, ви можете ознайомитися з матеріалами вебінару або на сайті ДоноблІППО, або прямо тут.

вебинар 1.png

Ганна Миколаївна Ткаченко, методист і бібліотекар Донецького ОБЛІППО, звернулась із вітальним словом до учасників, наголосивши на тому, що нові часи несуть нові виклики, а нові форми роботи потребують нових знань і навичок, відтак бібліотекар повинен постійно вчитися, актуалізувати свої знання.

«Що таке QR-код і з чим його "їдять"» докладно розповіла бібліотекар-інноватор, бібліотекар-блогер Білицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради Олександра Анатоліївна Семенова. Олександра Анатоліївна впевнена, що сучасний бібліотекар — це людина, яка розбиває всі стереотипи. Телефоном на уроках користуватися заборонено, а от на бібліотечному уроці користуватися ґаджетами можна та навіть потрібно! Вона створює навчальні відео для колег, генерує іміджеву бібліотечну продукцію (закладки, постери тощо) у різних онлайн-сервісах, діти разом із бібліотекарем працюють у мобільних застосунках, спілкуються в соцмережах, грають і навчаються.

веб 2.png
веб 3.png
веб 4.png

Практичне заняття зі створення Google Форми провела Ганна Миколаївна Ткаченко. Учасники вебінару занурилися в усі тонкощі онлайн-сервісу, швидко створили форму зворотного зв’язку, онлайн-тест і анкету, навчилися працювати у спільному документі Google Таблиць, залишати коментарі тощо. Ці та інші інструменти Google при застосуванні допоможуть оптимізувати та автоматизувати бібліотечну роботу

веб 5.png

Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач бібліотеки ІППО і старший викладач КСГО, докладно проінформувала спільноту про заходи в межах регіонального проєкту «Інноваційні зміни бібліотек закладів освіти на засадах бенчмаркінгу». На жаль, недостатні темпи впровадження інформаційних технологій у бібліотеках ускладнюють, а іноді унеможливлюють виконання виробничих процесів, дистанційне обслуговування користувачів на сучасному рівні. Але зовнішні об’єктивні обставини, такі як карантин через COVID-19, примушують до змін і на питання «Як змінилась Ваша робота під час карантину?» 70% бібліотечних працівників області відповіли, що вивчили нові сервіси!

Підбиваючи підсумки заходу, Ольга Олександрівна наголосила, що Міжнародний місяць шкільних бібліотек, у межах якого відбувається Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, покликаний висвітлити потужний потенціал бібліотек для консолідації суспільства, спрямування його на інтеграцію України в європейську спільноту, для підвищення якості життя, рівного доступу до інформації, знань і культурного надбання.

Протягом заходу учасники в чаті Google Meet коментували виступи, ставили питання, давали корисні поради, раділи та сумували, отже всі емоційні переживання та роздуми миттєво отримувала майже сотня освітян Донеччини.

Ще раз вітаємо всіх учасників із Міжнародним днем шкільних бібліотек і бажаємо, щоб кожен день був наповнений вдячними усмішками вихованців, почуттям любові та взаєморозумінням. Успіхів усім у подальшій професійній діяльності!

веб 6.png
веб 7.png
веб 8.png

 6 листопада - 165 років від дня народження

Дмитра Яворницького

Хто ж він був, цей славнозвісний дослідник і літописець козаччини Дмитро Іванович Яворницький, 165-річчя від дня народження якого відзначає нині Україна?  Пропонуємо вам подивитися презентацію "Історик Січі Запорозької"  і подумки пройти тернистими стежками сповненого творчого горіння  і трагічної наукової долі  вченого і діяча з дуже широким колом інтересів: історик, археолог, фольклорист, етнограф, лексикограф, письменник, поет. Його увіковічив І.Рєпін на картині "Запорожці пишуть листа турецькому султанові" у вигляді писаря. Про нього писав Олесь Гончар у своєму романі "Собор" так: "Професор, а всі степи пішки обходив, скажені дніпровські пороги і найстрашніший із них — Ненаситець — щороку долає з лоцманами на «дубах», руки-ноги поламав на хортицьких скелях, та все тієї козаччини дошукується. Всі оті Чортомлики та Капулівки то ж він розкопує, кожну степову могилу Яворницький обстежив, скарби нечувані здобув для свого музею, в тому числі й пляшку оковитої — під головою була у якогось козарлюги, товариство йому поклало на тім світі похмелитись. Віки пролежала, загусла, як мед. Імператор під час відвідин музею попросив був попробувати козацької горілки, але Яворницький відповів деспотові: не для тебе, мовляв, царю, питво, то напій лицарський! Махно цікавий слухати такі історії. Не густо зустрінеш у житті таких Яворницьких! Затятий, видно, дід! Воскрешає славу минулих віків, задля неї живе, всьому світові поклав розповісти про лицарів козацької республіки. Цілі томи про ту козаччину понаписував, всі перекази про запорозьких чаклунів-характерників позбирав, і сам став як характерник. Нічого, кажуть, не боїться, ні Бога, ні сатани, ні самої смерті. І самою поставою, кремезністю, вусами — живий запорожець!"

Пропонуємо також подивитися про нього документальний фільм "Збирач старовини"  https://www.youtube.com/watch?v=28V6or2cE3s&feature=emb_logo

 

 

 

 Ювілей Володимира Лиса

 У сучасній українській літературі з`являється все більше цікавих письменників, чиї твори можна читати із задоволенням, такі, які вже почнеш читати, то не заспокоїшся, доки не дочитаєш до кінця. Серед таких авторів Володимир Лис. Найвідоміший його роман - "Століття Якова", який нещодавно був екранізований. А в нього є дуже багато цікавих книг. Пропонуємо вашій увазі презентацію про життя письменника та його твори.

Міжнародний день шкільних бібліотек

вітання.jpg

26 жовтня 2020 відзначається Міжнародний день шкільних бібліотек (International  School Library Month).

   Засновником цієї календарної події виступила Всесвітня організація ЮНЕСКО, за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (International Association of School Librarianship, IASL) і вперше свято було проведено в 1999-му році. Було розроблено спеціальний логотип  цього міжнародного дня.

 Дата святкування Міжнародного дня шкільних бібліотек в багатьох країнах, зокрема і в Україні - щорічно в четвертий понеділок жовтня. В Англії, наприклад, цей День відзначається в перший понеділок жовтня і приурочений до початку шкільних канікул, коли настає перший день їхнього Національного Тижня дитячої книги, що включає в себе і національний День поезії, який проводиться в четвер.

 У 2005 році Міжнародний день шкільних бібліотек отримав офіційний статус, який був підтверджений головою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL). У 2008 році ця подія вийшла на новий рівень - в січні координатор проекту Рік Малхолланд оголосив, що Міжнародний день шкільних бібліотек перетворюється  в місячник - теж міжнародний.  Тож у 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня, аби надати  шкільним бібліотекам більше можливості для формування в суспільстві відповідального ставлення до них і нового розуміння професії бібліотекара, демонстрування  нової ролі шкільних бібліотек у процесах модернізації освіти.

У книжок є свій дім, звідки вони прийшли до нас –це бібліотека. Господар у книжковому домі –бібліотекар. Отже, вітаємо всіх шкільних бібліотекарів зі святом! Бажаємо успіхів в їх творчій і такій потрібній роботі!

 23 жовтня - 100 років Джанні Родарі

Казки італійського письменника Джанні Родарі знають діти в усьому світі. Його герої добрі, веселі і винахідливі, завжди знайдуть вихід з надскладної ситуації. 23 жовтня виконується рівно 100 років із дня народження цього письменника. У цій презентації ви прочитаєте про життя і творчий шлях улюбленого автора.

Вітаємо всіх бібліотекарів зі 

Всеукраїнським днем бібліотек!

Слава української драматургії

7157_html_352348bf.jpg

29 вересня 2020 р. виповнюється 175 років від дня народження видатного драматурга, режисера,  актора, одного з основоположників українського професійного театру Івана Карповича Карпенка-Карого. Саме він став творцем новітньої суспільної драми в нашій літературі на межі століть. Його драматургічна спадщина складається з 18 закінчених п’єс і трьох невеликих уривків, що залишилися в чернетках. Найвищого рівня він досяг у жанрі комедії. Саме сатирична комедія стала творчою стихією митця.

   Наведемо декілька цікавих фактів з життя відомого драматурга

  Його справжнє ім'я  -  Іван Карпович Тобілевич, псевдонім «Карпенко-Карий»  поєднує в собі ім'я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого - героя п'єси Т. Шевченка «Назар Стодоля».

  Мати драматурга була  кріпачкою-покоївкою у панів Золотницьких, аж поки її не покохав прикажчик Карпо Тобілевич і не викупив з кріпацтва. Її  дітьми були, окрім Івана, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Марія Садовська-Барілотті - ціла плеяда корифеїв українського театру.

  У 14 років Івана Тобілевича батьки забрали з гімназії і віддали працювати до канцелярії в Єлисаветграді. Атмосфера чиновництва (карти, горілка, хабарі) так гнітюче подіяла на хлопця, що той незабаром втік додому, пройшовши пішки 50 верст.

  Служачи секретарем поліції в Єлисаветграді,  Карпенко-Карий був єдиним, хто рівно і приязно ставився до всіх людей, незалежно від стану і не брав хабарів. Перед його очима проходив ряд арештантів, серед яких було чимало людей, чиї долі занапастило важке життя. Пізніше вони стали героями його п'єс.

  Власті вважали  Тобілевича особою неблагонадійною. 4 жовтня 1883 р. за наказом міністра внутрішніх справ його було звільнено з посади секретаря єлисаветградської міської поліції. Пізніше Іван Франко влучно скаже з цього приводу, що царський уряд втратив тоді поліційного пристава  Тобілевича, а Україна придбала драматурга  Карпенка.

  Як письменник,  Карпенко-Карий дебютував у 1883 р., коли в першому номері журналу «Рада» була надрукована його повість «Новобранець». Проте надалі митець спеціалізувався в драматургії.

  Ні родинне життя, ні громадські справи, ні обов’язки служби ніколи не одривали серця й уваги Карпенка-Карого від театру. Український театр був його другою рідною хатою, бажаним місцем відпочинку та радості. «Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене», - так говорив драматург.

  Все життя драматург товаришував з Марком Кропивницьким. Вони разом були на чиновницькій службі, пізніше разом організували драматичний гурток і створили театр корифеїв. Кропивницький  учив Тобілевича грати на скрипці. Коли у 1883 р. до Єлисаветграда прибула трупа М. Старицького, вони почали активно співпрацювати на сцені: Карпенко-Карий грав у п'єсах Кропивницького, а той - у п'єсах Тобілевича.

  Іван Карпович, як і вся сім'я Тобілевичів, дуже любив Шевченка. Коли з ініціативи Марка Кропивницького було організовано аматорський гурток, однією з перших вистав була п'єса Шевченка «Назар Стодоля», де Іван Тобілевич грав Назара, його дружина  Софія Тобілевич - Галю. На честь  великого поета своїм дітям він дав імена героїв п'єси - Назар і Галя, а другу дочку назвав Ориною - іменем героїні з поеми «Невольник».

  Карпенко-Карий сідав писати п'єсу, тільки повністю «виносивши» її в голові. Але коли вже сідав (здебільшого вночі), то писав «запоєм», не помічаючи нічого навколо.

  Смертельна хвороба передчасно звела Івана Тобілевича в могилу. Помер він 15 вересня 1907 р. в Берліні, згодом тіло великого драматурга  було перевезено до України та поховано на кладовищі поблизу рідного хутора на Кіровоградщині.

  Драматург залишив нам твори, що продовжують жити і після смерті автора. З них наступні покоління складають уявлення про письменника, його думки,  силу таланту, визначають його місце в розвитку культури нашого народу. Творчість Івана Карповича Карпенка-Карого підсумувала  майже 100-річний розвиток української драматургії, піднявши її на новий рівень.

Пропонуємо презентацію про життя і творчість письменника. У ній ви знайдете посилання на тексти творів, відеозаписи вистав за п`єсами Карпенка - Карого. 

Мольфарка слова

Сучасна українська письменниця Дара Корній (справжнє ім`я Мирослава Замойська) пише в дуже популярному зараз  не лише серед молоді жанрі фентезі. На сторінках її творів оживають слов`янські  боги і  міфічні істоти: мавки, потерчата, домовик... Та розповідаючи незвичайні історії, письменниця переносить фольклорних персонажів у наш світ, тим самим показуючи, що і в наш час у людських душах ведеться вічна боротьба добра і зла, світла  і темряви. І не можна залишатися осторонь, бути сірою масою Життя змусить зробити вибір, і треба залишитися Людиною, не оступитися, не схибити. 

 

 19 вересня - 60 років Оксані Забужко

 Сучасна українська письменниця Оксана Забужко є досить відомою людиною не лише на території України, але й поза її межами. Якщо не звертати увагу  на її закордонні нагороди, а озирнутись лише на творчість письменниці, то її творча робота не така ж велика. Не рахуючи філософських трактатів, публіцистичних оповідань, таких як «NotreDamed'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій» про Лесю Українку,  то за двадцять років творчої роботи можна розглянути декілька оповідань, повістей, а також один великий роман. Оксана Забужко є освіченою та розумною дамою, що можна спостерігати навіть в простому інтерв’ю чи в бесіді з письменницею. Оксана Забужко прекрасно володіє українською мовою, а її твори переповнені філософськими сенсами та підтекстом. У цій презентації пропонуємо познайомитися докладніше з її життєвим і творчим шляхом.

 

15 вересня - 130 років Агати Крісті

15 вересня народилася Агата Крісті - автор улюблених багатьма детективних романів. Саме вона подарувала світу славетних детективів Еркюля Пуаро і місс Марпл. Від її книжок неможливо відірватися, доки не дочитаєш до кінця. І до останнього неможливо здогадатися, хто ж цей невловимий вбивця. Але можна бути впевненим: його обов`язково буде  покарано, адже авторка завжди на боці невинної жертви і не схвалює вбивства! Ця жінка прожила довге, насичене життя. Щасливе, безтурботне дитинство, а потім на її долю випало розорення батьків, дві світові війни, під час яких вона працювала медсестрою,  невдале заміжжя з Арчибальдом Крісті, подорожі  світом, другий щасливий шлюб... І, звичайно, весь цей час вона писала свої захоплюючі твори. Детальніше про все це та про книги, що ви можете прочитати в нашій шкільній бібліотеці, розповідається в презентації  "Королева детектива Агата Крісті"

 

 Шановні колеги!

У зв`язку зі складною епідемічною ситуацією в країні, ми, на жаль, не зможемо зустрітися на традиційній серпневій нараді вживу. Рекомендації  про роботу шкільних бібліотек у наступному навчальному році ви отримаєте  під час онлайн-трансляції. Однак за відведені для бібліотекарів 5 хвилин, ці настанови будуть надзвичайно стислими. Матеріалів було підготовлено значно більше. Тому на нашому сайті ви можете отримати інформацію в повному обсязі.

М.Л.Кропивницький - слава українського театру

25 травня виповнюється 180 років від дня народження М.Л. Кропивницького, одного з фундаторів українського театру другої половини ХІХ століття. Разом з І.Карпенко - Карим, М.Садовським, П.Сакcаганським, М. Заньковецькою вони піднімали у своїх виставах проблеми, які хвилювали весь український народ. Усього М.Кропивницький написав для дорослих і дітей 44 п`си. Це і драми про віддане кохання, і про розбещеність панства, і про сільських куркулів, що заради багатства обирають і обдурюють народ, і про молодь, яка прагне знайти своє місце в житті. Є кумедні  водевілі. Наприклад, комедія "По ревізії", яка висміює  чиновників, які люблять випити і беруть хабарі. Весела комедія "Пошилися в дурні", як вважав І.Я.Франко, близька  до творів Ж.- Б. Мольєра. Тут теж розумні і веселі слуги беруть гору над  своїми  господарями. А для дитячого театру його твори були справжньою знахідкою: адже на той час дитячих п`єс українською мовою окрім  опери "Коза - дереза" М.Лисенка майже не було. Його  інтерпретація народних казок "Івасик - Телесик" та "По щучому велінню" виявилися оригінальною та цікавою. Ці  п`єси  і зараз ідуть на сценах дитячих театрів. Ознайомитися з деякими  творами М.Кропивницького ви можете в нашій шкільній бібліотеці. А ще на сайті УкрЛіб (Бібліотека української літератури). За цим посиланням ви знайдете біографію автора і найбільш відомі його п`єси.

www.ukrlib.com.ua/bio/author.php?id=70

.Пропонуємо також презентацію "Марко Лукич Кропивницький - український Шекспір"

kropivnitsky.jpg

Шановні колеги!

Щоб успішно працювати у наш час, треба постійно бути в курсі нових технологій в роботі шкільного бібліотекаря. Як люди, що пов`язали своє життя з донесенням до читачів важливих для них знань, ми просто не маємо права не вдосконалюватися самим. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського  постійно готує цікаві матеріали на допомогу бібліотекарям і розміщує їх на своєму сайті. Нещодавно вона зібрала свої найцікавіші матеріали і виклала посилання на них у двох презентаціях: "Онлайн- ресурси для самоосвіти фахівців освітянських бібліотек" https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vR2jFxsqdSHTaax8WdJ_yB0LOkKrNEpp7kQULUVOzYepPOjjV6EtjoR4vDHq-Zj85VFRL6EKkynxVM4/pub?start=true&loop=false&delayms=3000&slide=id.p3  та "Дистанційні курси для підвищення  кваліфікації бібліотечних працівників" https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vRfWVK2Gk4XDNewa_6UwZz_mLK_5EM2Q52IHzx-eifg0m-HMDmMllscuPT8ZE5uuRmoPIn_j6ElbXPe/pub?start=true&loop=false&delayms=5000&slide=id.p2

Посилання на ці презентації надані у телефонограмі № 396 від 14.05.2020. Якщо ця телефонограма чомусь до вас не дійшла, ви можете подивитися їх за наведеними нижче посиланнями. А ще прямо тут, на нашому сайті. Сподіваємося, що наведені матеріали стануть вам у пригоді.

 10 травня - День матері

304641_10.jpg

День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щорічно у другу неділю травня ми відзначаємо День матері. В Україні він став офіційним у 2000 році. А ось у багатьох інших країнах світу його святкують на державному рівні вже порівняно давно. З чого ж усе почалося?

Історія виникнення свята простежується з часів Стародавньої Греції, де в пантеоні богів особливе місце займала божественна Мати Рея. У її честь по весні влаштовували обрядове святкування, адже саме навесні оживає природа пробуджується все живе.

Сучасна історія свята починається з 17 століття, коли англійці ввели звичай святкувати неділю матері. Через два століття свято, присвячене мамам, виникло у Сполучених Штатах. 



 

Ініціатива створення Дня матері була висунута Джулією Хоув у 1872 році, але не отримала належної підтримки. У 1907 році Ганною Джарвіс було внесено повторне пропозицію запровадити загальнонаціональне свято День матері і призначити його на другу травневу неділю. Спершу спроба не увінчалася успіхом, але через сім років, в 1914 році, свято стало офіційним. З часом практично всі країни світу підхопили ініціативу святкування цього дня.

24 держави — тобто більшість жителів країн Європи, австралійці і сінгапурці, українці, естонці і японці, а також жителі Оману — святкують День матері у травні.

День матері – це найкраща можливість нагадати мамі, як сильно ми любимо і цінуємо її.



 

orig.gif

У кожній родині є свої традиції цього свята. Але зрозуміло, що у цей день мама повинна побачити вашу турботу про неї, відпочити від щоденних клопотів, рутинної праці. А ось як точно святкувати День матері не треба, розповів у своєму оповіданні канадський письменник С. Лікок:

"Я гадаю, що святкувати День матері раз на рік - дуже гарна ідея.

Тому ми вирішили підготувати святкування Дня матері. Ми гадали, що це - слушна думка. Ми знали, як багато мама робить для нас ітому вирішили, що ми зробимо все, аби вона почувала себе щасливою.

Для початку ми вирішили прикрасити будинок квітами. А тому попросили маму все прибрати і прикрасити, адже вона завжди це робить на свята.

Мої сестри придбали нові капелюшки для такої урочистої нагоди. Ми хотіли купити новий капелюшок і для мами, але вона сказала, що любить свій старий капелюшок і не хоче нового. А після сніданку ми вирішили запросити матусю на чудову поїздку за місто. Адже мама ніколи не мала часу для такої поїздки, бо завжди була зайнята хатніми справами. Але потім ми трохи змінили наш план. Тато вирішив запросити маму на риболовлю. Коли ми всі були готові їхати, то попросили маму приготувати сендвічі. І ось, коли машина вже стояла біля входу, ми побачили, що на всіх у ній не вистачає місця. Тоді тато сказав, що він може залишитися і працювати в саду. Дівчата, Енн і Мері, сказали, що вони теж можуть залишитися вдома, але буде  дуже шкода, що ніхто не побачить їхні нові капелюшки. Врешті - решт ми вирішили, що мама залишиться вдома і приготує обід. Все одно, мама не любить ловити рибу.

 А потім ми поїхали, а мама стояла на веранді і дивилася нам услід аж поки могла нас бачити. 

Ми чудово провели день на природі. Тато наловив багато великої риби, дівчата зустріли подруг і обговорили нові капелюшки. Було вже досить пізно, коли ми повернулися додому.

Нарешті все було готове, і ми сіли за чудовий обід. Мама багато разів вставала і сідала під час обіду, бо вона приносила страви з кухні і відносила назад брудний посуд. Після обіду ми всі захотіли допомогти мамі мити посуд. Але вона сказала, що може зробити це сама, і ми їй це дозволили, адже ми так хотіли, щоб вона була щасливою.

Було зовсім пізно, коли все скінчилося. Тоді ми всі поцілували маму перед сном, і вона сказала, що це був найпрекрасніший день у її житті".

У всіх народів є чудові казки і легенди про матір. Тож пропонуємо невеличку збірку творів про маму. 

 


 

10 травня.png

А ще презентацію, де детальніше розказано про те, як святкують День матері в різних країнаї світу. А ще ця презентація містить   віртуальну виставку, у якій представлені інші  твори, привячені нашим рідним матусям.

 

 8-9 травня в Україні - День пам’яті та примирення та 75-а річниця Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

31799059.jpg

24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни” (далі – указ). Метою цього указу є:

- гідно вшанувати подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні;

- висловити повагу усім борцям проти нацизму;

- увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни;

- посилити турботу про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань;

- утвердити спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.

Указом в Україні встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня. Якщо звернутися до досвіду відзначення дат 8 і 9 травня у деяких країнах світу, то назви свят говорять самі за себе: у Великій Британії та країнах Співдружності – “День Перемоги в Європі” (7 травня); у Вірменії – “День Миру”; у Норвегії – “День визволення”; у Словаччині – “День перемоги над нацизмом”; у США – “День Пам’яті” (кінець травня); у Франції – “День Перемоги”; у Чехії – “Національний День”.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення . У зв’язку з цим було визначено, що державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, щороку відзначати один або два дні (8 і 9 травня) як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

 



 

den-pobedy-ukraina-9-travnya.jpg
5cd96e0bb2f2f.jpg

Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає і прийняття європейських моральних і культурних цінностей, у тому числі у вшануванні пам’яті про жертв воєн і конфліктів. Європейський підхід – це передусім вшанування пам’яті усіх жертв війни для недопущення подібних трагедій у майбутньому.

Вже минуло 75 років з тієї травневої ночі , коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий , вистражданий , оплачений найвищою ціною-ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.. Якою дорогою ціною далася ця перемога! Скіkьки життів , забрала та страшна війна! Скільки доль зруйнувала вона! У кожній українській родині  є хтось, хто воював за Батьківщину, хтось не повернувся з полів битви. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони святиня нашої пам’яті.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Hімеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій великої Британії та Канади (45 тис.осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 мільйонів), США (80 тис) і Франції(6 тис), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис в УПА)-разом 7 мільйонів. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 –двічі, а найкращий ас авіації України Іван Кожедуб – тричі.

Про Другу світову війну написано багато книг, документальних і художніх. Усіх і не перелічити. Тому у запропонованій презентації ми не будемо  намагатися представити всі найкращі книги про ці буремні роки, а наведемо уривки з творів українських письменників - фронтовіків, у яких відображені почуття людини, яка боролася з ворогом, бачила багато страждань, перемагала боль від ран і знаходила сили, щоб воювати далі. 



 

 26 квітня - День пам`яті Чорнобильської трагедії

 

s1200.jpg

 26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

 

Співець рідної мови

33.jpg

24 квітня 2020 року виповнилося 100 років від дня народження визначного українського поета, лауреата національної премії ім. Т.Г. Шевченка, літературних премій ім. Л.Українки, О. Пчілки та М.Рильського, нашого земляка Дмитра Григоровича Білоуса.

Народився Д. Білоус у селі Курмани на Сумщині. Він був десятою дитиною, а всіх їх у батька було одинадцятеро. Мати Дмитра була жінкою великої доброти, лагідної вдачі. Вона ніколи не підвищувала на дітей голос. А коли посилала когось із хлопців до колодязя, просила: «Принеси, спасибі тобі, синку, відерце води». І оце «спасибі тобі» за ще не виконану роботу чудодійно впливало на дітей: не було такого випадку, щоб хтось не послухався. Батько – сільський мудрець, книжник, порадник і заступник односельців, які обрали його народним суддею. У сім’ї шанували слово, книжки в домі оточували Дмитрика з раннього дитинства.

Хлопчиком приїхав Дмитрик до Харкова, де він працював і вчився в дитячій трудовій комуні. Тут народився перший його вірш «Весняні акорди». Він вступає на давно омріяний філологічний факультет Харківського університету. Його однокурсниками були Олесь Гончар та Григорій Тютюнник. Війна перервала навчання, і Дмитро йде в складі студентського батальйону на фронт. У перших оборонних боях на Київщині у серпні 1941 року був тяжко поранений. Минуло більше року лікування в госпіталях, і молодий боєць знову стає до лав армії у 1943 р. тепер уже в складі української редакції радіомовлення для партизанів України .

 

Незабаром, 1948 року, відбувся його літературний дебют як поета – вийшла в світ збірка гумористичних та сатиричних віршів «Осколочним».

Ще одна дуже яскрава грань таланту Дмитра Білоуса — перекладацтво.

У його творах, де немає надокучливих настанов, кожен неодмінно знаходить щось нове й цінне для себе. А переконатися в цьому можна прочитавши книжки «Пташині голоси», «Упертий Гриць», «Про чотириногих, рогатих і безрогих», «Лікарня в зоопарку», «Турботливі друзі», «Сад на Лисій горі», «Веселий Кут», «Гриць Гачок».

В історії малої батьківщини, як сонце в краплині роси, відбивається історія великої батьківщини. Книжка Дмитра Білоуса «Ромен хіба не родич Рима?» – про рідний край, корінь роду, красу назв міст і сіл, їхню праглибину. В поетичній формі цікаво, а то і дотепно, автор розкриває нам назви сел, річок, на яких вони стоять, вулиць і кутків, урочищ.

Секрет популярності творів Д. Білоуса дуже простий, він – у дивовижній винахідливості, вигадливості й майстерності автора, у його вмінні говорити з читачем про серйозні речі невимушено й дохідливо.

13 жовтня 2004 року на 85 році життя полинув сивим журавлем понад своєю рідною Сулою у вічність знаний, шанований, неперевершений Дмитро Білоус. Але залишилися його книги. Ця презентація познайомить вас з його творчим доробком

 

 Він мав талант людяності

tiutiunnyk_hryhorii_mykhailovych.jpg
224884_1.jpeg

 Є в українській літературі письменникі шановані і відомі. Є ті, творчість яких довгі роки була під забороною, але зараз знайшла свого читача, введена до шкільної програми. Але є і такі письменники, які були начебто і шановані, і ніхто їх не забороняв, але пройшли нелегкий шлях, намагаючись розповісти правду про життя свого народу, прориваючись через цензурні заборони. Їх книги і зараз  стоять на полицях бібліотек, але не користуються великою популярністю. І, треба сказати, ці письменники та їх твори гідні того, щоб їх знали, щоб ці книги читали. Ось і письменника Григорія Тютюнника, на відміну від його молодшого брата Григора Тютюнника ми знаємо менше. А за його плечами важкий і славний шлях. Хлопчина ріс без батька. У двадцять один рік пішов добровольцем на фронт, потрапляв у полон, двічі тікав, був важко поранений. У своїх творах він хотів розповісти про красу рідної землі, про наш працьовитий і талановитий народ, про його боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками за свободу України. І свому брату давав цінні поради, які допомогли йому стати талановитим письменником. Усього 41 рік прожив він на світі, але пізнав любов і ненависть, добро і зло.  Ця презентація допоможе вам дізнатися більше про цього автора та його славетний роман "Вир". Сподіваємося, що хтось захоче прочитати цю книгу, яка є у фонді нашої бібліотеки.

Ми живемо на прекрасній планеті, де є свіже повітря, яскраві квіти, зелені ліси, високі гори, швидкі ріки і глибокі моря й океани. Іншої такої планети немає у Сонячній системі. Але, на жаль, люди не змогли стати добрими господарями. Облаштовуючи своє життя на Землі, вони нанесли їй багато шкоди. На початку цього тисячоліття Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про забруднення навколишнього середовища. Результати дуже сумні. Наприклад, в Каїрі, повітря дуже сильно забруднене. Дихати «під відкритим небом» там цілий день, для організму, все одно що викурити пачку цигарок.

Середньостатистичний автомобіль виробляє більше 0,5 кілограм відходів у вигляді газу менше, ніж через кожні 35 кілометрів шляху. Всього чотирьох літрів машинного мастила досить, щоб було отруєно понад 4 мільйона літрів чистої питної води. Виробництво металу є джерелом 6% всієї емісії вуглекислого газу в атмосферу нашої планети. На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярда кВт/год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тон вуглекислого газу ( як три мільйони автомобілів).Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйони будинків. Хоча на планеті є й менш забруднені місця, але їх залишилося не дуже багато. Після недавніх досліджень з’ясувалося, що найчистіше повітря в світі «живе» на острові Тасманія, який знаходиться поруч з континентом Австралія.

Люди почали замислюватися над тим, як врятувати планету. Тому у квітні, коли  найкраще висаджувати рослини, наводити порядок після довгої зими, проголошено два екологічних свята. Та це не ті свята, де можна лише проголошувати гасла і виходити на демонстрації. Це Дні,  які вимагають від людей справжніх дій.

18 квітня 2020 року ми святкуємо День довкілля. Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Enviropment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля. День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об`єктів, поширення екологічних знань. 

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.22 квітня – Всесвітній День Землі

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропонуємо вам презентацію, присвячену вшануванню цих дат у нашій країні та світі.



 

 День Довкілля і День Землі - свята тривоги і надії
 

 14 квітня 1945 року народився Сергій Дяченко, один із соавторів творчого дуету Сергій і Марина Дяченко. За фахом він лікар, але більш його приваблювали  таємниці  людської душі. Тому попри захоплення генетикою і психологією, а може і завдяки ним, він став писати книги. А потім у його життя увійшла Марина.  Відтоді  вони і пишуть дуетом. Вони написали 26 романів, сотні повістей та оповідань, а також видали, переважно в найбільших видавництвах Москви і Санкт-Петербурга, близько 200 авторських книг (разом із перекладами іншими мовами, перевиданнями) загальним тиражем в більш ніж мільйон примірників, стали лауреатами більше 80-ти російських, українських та міжнародних літературних премій. Серед письменницьких премій – «Аеліта», яку присудили авторам за внесок у фантастику, премія Аркадія і Бориса Стругацьких, Меморіальна премія ім. Кіра Буличова – за гуманізм у мистецтві. На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» в Глазго (Шотландія) голосуванням представників 24 країн, визнані кращими письменниками-фантастами Європи. А на «Євроконі-2008» в Москві їх роман «Vita nostra» був удостоєний Премії Премій як кращий фантастичний роман початку ХХІ століття.«Фантастика може відкрити Україну світові, як магічний реалізм відкрив Латинську Америку», – вважають Марина і Сергій Дяченко. І, варто сказати, доволі слушно. Пропонуємо вашій увазі  віртуальну виставку найкращих творів кращих фантастів України.

 12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики  

12 квітня 1961 року... Ця дата навічно вписана в історію людства. Вся планета дізналася про те, що здійснилося те, про що лише писалося у фантастичних книгах - людина полетіла в космос. Діти грали у космонавтів і мріяли про подорожі у далекі галактики і зустрічі з інопланетянами.Україну недарма називають космічною державою, адже наши земляки зробили дуже багато, щоб людство залишило свої сліди на зоряних шляхах. Олександр Засядько, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов - всі вони родом з України. Наше місто пишається своїм земляком, Леонідом Денисовичем Кизимом, який здійснив аж три космічні подорожі!  Усього 15 космонавтів - українців піднялися в небо у радянські часи. А 19 листопада 1997 року  на борту американського космічного корабля "Шаттл" у космос полетів перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. У космос він взяв три прапори рідної держави і "Кобзар" Тараса Григоровича Шевченка.

s1200.jpg
Кизим.jpg

 

2.jpg

 4 квітня - Міжнародний день  Інтернету

4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету. Інформаційні технології прочно ввійшли у наше життя. Важко уявити сучасне життя без комп`ютерів, смартфонів та інших гаджетів. Не дивно, що протягом року людство відзначає декілька дат, присвячених Інтернету. Ця презентація розповість про історію свята, познайомить з книгами для дітей, присвяченими цій темі. 

Нижче ви зможете ознайомитися з книгами, представленими в презентації

  Щербаченко Т. Як не заблукати в павутині  https://mala.storinka.org/тетяна-щербаченко-стус-як-не-заблукати-в-павутинні.html

 Наіль Ізмайлов. Це просто гра  https://e-libra.ru/read/510087-eto-prosto-igra.html

С.Гридін. Федько - прибулець з Інтернету www.ukrlib.com.ua/books/printit.php?tid=17551

Л.Хокінг, С. Хокінг. Джордж і таємничий код Всесвіту libcat.ru/knigi/detskaya-literatura/detskaya-fantastika/50384-lyus-gok-n-dzhordzh-ta-mnij-klyuch-do-vsesv-tu.html

 1 квітня - Міжнародний день птахів

 

Невід’ємною частиною природнього середовища є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього життя. Скільки шкідливих комах і личинок знищують вони за літо, не злічити! Працюють, не покладаючи крил! Птахи – справжня окраса природи. Вони чарують нас розмаїттям свого оперення, гнучкістю поведінки і, звичайно, співом.

1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, тому цей день – 1 квітня є Міжнародним днем птахів, але ми закликаємо вас пам’ятати про охорону птахів не тільки в цей день, а завжди.   

  З цією метою створена презентація "Міжнародний день птахів".  Переглянувши її, віи дізнаєтеся більше про птахів, які живуть в Україні та світі, дізнаєтеся, які книги можна прочитати з цієї теми, перевірите свої знання, відповідаючи на питання вікторини 

https://prezi.com/view/xz9g3TailhC30pYz6BuG/

Птахи.png

Міжнародний день дитячої книги

Щороку – 2 квітня, в день народження великого казкаря Г. К. Андерсена, весь

світ відмічає Міжнародний День дитячої книги (ICBD).

Це свято з’явилося за ініціативи видатної діячки світової літератури для дітей

Елли  Лепман  -  організатора  Міжнародної  ради  з  дитячої  книги  (IBBY).

Сьогодні це найавторитетніша організація в світі, яка об’єднує письменників,

художників, літературознавців та бібліотекарів більше 60 країн світу. У 1967

році  Е.  Лепман  домоглася,  щоб  рішенням  ЮНЕСКО  2  квітня  –  день

народження Г. К. Андерсена - став Міжнародним Днем дитячої книги. Тим

самим підкреслила величезне значення письменника та роль дитячої книги у

духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь земної кулі. Жодний пристрій не зможе замінити для дитини книгу - впевнені найкращі дитячі письменники світу.

І тут ви можете прочитати матеріали, які допоможуть вам у проведенні цього свята у вашій школі, розкажуть про історію свята, про видатних дитячих письменників світу

d0b4d0b5d0bdd18c-d0bad0bdd0b8d0b3d0b8.jp

Шановні колеги! Хоч зараз і карантин, завжди є час дізнаватися щось нове, напрацьовувати матеріал для подальшої роботи. Пропоную матеріали до Дня поезії.Сподіваюся, вам вони будуть цікаві.

 Педагогічна майстерня « Сучасний бібліотекар: нові технології - нові можливості»

05 лютого на базі  Лиманської загальноосвітньої школи № 2 відбулося засідання педагогічної  майстерні « Сучасний бібліотекар: нові технології - нові можливості».   Її задачею стало ознайомити бібліотекарів з новими тенденціями та напрямами у бібліотечній справі,  із цікавими формами бібліотечної роботи.

IMG-4328d03817e33b7f3e1b76e9c60a2772-V.j

 Семінар "Промоції читання та залучення читачів:

сучасні підходи і можливості"

12 грудня на базі загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 4 відбувся семінар - практикум шкільних бібліотекарів.  Він був присвяченій темі популяризації читання серед  школярів. Завідувач бібліотекою ЗОШ № 4 Піддубна О.А. виступила з доповіддю з теми семінару. Потім увазі учасників був запропонований захід "Зустрічі  у Будинку Дружби". Його учасниками стали учні 4 - В та 2 - Б класів. Разом з героями книг Е.Успенського (Крокодилом Геною, Чебурашкою та Галею)  та В. Нестайка діти приходять до висновків, що ж таке справжня дружба. Вони     згадують історії дружби Косі Вуханя і Колька Колючки, обговорюють поведінку Грифи з пташиного лісею «Кондор».  Як не треба поводитися з друзями ми дізнаємося з історії Жори Плавченка (уривок з повісті Лариси Денисенко «Цюця П  повертається»). До того ж учням пропонується  розглянути ситуації з повчальних творів В. Сухомлинського. Під час заходу звучать вірші українських поетів про дружбу, підготовлена виставка творів про дружбу як українських, так і кращих зарубіжних письменників.

IMG_20191212_093514.jpg

Вітаємо з новим навчальним роком!

19 вересня 2019 року на базі Управління освіти, молоді та спорту  відбулася чергова нарада  методичного об’єднання шкільних бібліотекарів. Новий навчальний рік приніс нові задачі, нові сподівання. Лиманському методичному обєднанню бібліотекарів є чим пишатися. Про все це і йшла мова на  цій першій у 2019 - 2020 році нараді.

DSCN1148.JPG

Ярмарка ідей "Бібліородзинки«Книга і читання – важливий чинник у вихованні життєвих цінностей учнів»

CIMG0755.JPG

  24 січня  2019 року на базі Лиманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів  № 3  відбувся  Ярмарок  ідей «Бібліородзинки «Книга і читання – важливий чинник у вихованні життєвих цінностей учнів».

  Якщо  людина має цікаві захоплення,  кажуть, що в неї є родзинка. А якщо людина закохана у свою роботу,  то  кожен її день сповнений цікавих  знахідок-родзинок. Бібліотекарі представили свій досвід увазі колег.

Воркшоп "Книга і читання для дозвілля і спілкування"

14 грудня 2018 року на базі Лиманської міської бібліотеки  відбувся воркшоп «До книги  і читання - через дозвілля і спілкування». Участь у ньому взяли всі шкільні  бібліотекарі. Така нова форма  допомагає у активному спілкуванні  ознайомитися з роботою свої колег та обмінятися досвідом.

DSCN0971.JPG
DSCN0981.JPG

Лабораторія творчого бібліотекаря

19 жовтня 2018 року у Лиманський загальноосвітній школі І - ІІІ ст. № 4  відбулася зустріч у Лабораторії творчого бібліотекаря.

 Розпочалася  вона психологічним тренінгом, який підготувала бібліотекар ліцею, практичний психолог за фахом Мартиненко Зінаїда Миколаївна.  Тренінг був присвячений актуальному питанню: «Як запобігти  професійному вигорянню?».

  Потім завідувач бібліотекою ЗОШ І - ІІІ ст. № 4 Піддубна О.А. познайомила колег з новими інформаційними технологіями.

DSCN0869.JPG
DSCN0866.JPG

Розпочинаємо новий навчальний рік

 У новому навчальному році перед бібліотекарями  постають нові відповідальні задачі. Ми маємо зробити все можливе, щоб зацікавити дітей читанням. Про це сказано у статті «Не чекаємо змін, а наближуємо їх», яку запропонували Ольга Скібіна, завідувач  інформаційно-бібліотечного відділу ДонІППО, Тетяна Ковальової і Ганна Ткаченко, методисти інформаційно-бібліографічного відділу ДонІППО. Про необхідність використання новітніх технологій говорилося на IV Конгресі освітян.

Матеріали виступів можна знайти тут:

https://drive.google.com/file/d/1M2ZmYTJ6A4P5WzUYnr1IahDDHiE1FJur/view

Учасником конгресу  була бібліотекар ЗОШ І - ІІІ ст. М`ясоєдова Людмила Юріївна

IMG_2079.JPG

Сучасні технології візуалізації інформації

7 червня 2018 року згідно з планом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум за темою «Інноваційні форми роботи бібліотеки: сучасні технології візуалізації інформації», метою якого було набуття практичних навичок щодо використання технологій візуалізації інформації в роботі шкільних бібліотек. У цьому семінарі взяли участь Ломако А.К. і Піддубна О.А. 

Зі словами вітання до учасників звернулася Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач інформаційно-бібліотечного відділу (ІБВ)  та надихнула присутніх на творчу, продуктивну працю впродовж семінару.

У травні стартував обласний огляд-конкурс веб-сайтів бібліотек закладів освіти. Ганна Миколаївна Ткаченко, методист інформаційно-бібліотечного відділу, ознайомила учасників семінару із різними типами сайтів, їх структурою, етапами та конструкторами створення, функціональними можливостями та дизайном.

Практичну частину семінару розпочала Олена Іванівна Головіна, методист відділу української мови та літератури. Підкресливши важливість візуальної інформації для сучасних дітей, Олена Іванівна представила надзвичайно цікаві, корисні, доступні Інтернет-ресурси. Як створювати колажі в різних програмах? Як підготувати інтерактивні цифрові публікації? Як завантажити публікацію PDF файлів на сайт? На ці та інші питання слухачі отримали вичерпні відповіді.

«Калейдоскоп сервісів для ефективної роботи шкільної бібліотеки» презентувала Олена Борисівна Філіппенко, завідувач бібліотечного інформаційного центру Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради. Бібліотекар поділилася досвідом роботи в малопоширеному сервісі для інтерактивних плакатів Genially, продемонструвала власну інтерактивну карту в StoryMap JS, сервіс для створення анімованого відео Biteable, інфографіку Easel.iy, що використовує для популяризації книги та читання.

Секретами свого успіху та досвідом упровадження 3-D книги як інноваційного інструмента вирішення професійних завдань ділилась Анжеліка Костянтинівна Ломако, завідувач бібліотеки Лиманського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу».

Тетяна Георгіївна Ковальова, методист інформаційно-бібліотечного відділу, проаналізувала участь бібліотекарів і методистів міст, районів і ОТГ області в конкурсі інтерактивних плакатів «Віртуальна подорож країнами Європи». Акцентовано увагу як на недоліках конкурсних робіт, так і на перевагах кращих інтерактивних плакатів.

Завершальним етапом семінару стала інтерактивна вправа «Створюємо власний сайт». П’ять команд розробили та презентували п’ять різних бібліотечних сайтів.

«Технології – це всього лише інструмент», зазначив Білл Гейтс, інструмент, що спонукає нас до творчості!

 http://bibliotekaippo7.wixsite.com/libra/materiali-seminariv

 Консультпункт

 16 березня на базі загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. № 4 відбувся консультпункт, присвячений впровадженню УДК в роботу бібліотек, а також створенню сайтів та сторінок бібліотек.  Бібліотекар ЗОШ І - ІІІ ст. № 3 М`ясоєдова Л.Ю.  розповіла про те, як вона переводить фонд на УДК, поділилася з колегами своїми матеріалами. Бібліотекар ЗОШ № 4  Піддубна О.А. поділилася своїми враженнями від  участі у семінарі "Інтеграція у віртуальний простір як складова успіху сучасної шкільної бібліотеки"  ( м. Костянтинівка) і розповіла, як створити сайт на платформі Wix. Про роботу шкільного сайту Лиманської гімназії розповіла  бібліотекар Ломако А.К. Потім бібліотекарі мали змогу попрацювати за комп'ютерами і подивитися, що має бути на сайті бібліотеки або на її сторінці (блозі), на яких платформах сайти створені.   

 Виступ Ломако А.К.
 Працюємо з сайтами інших бібліотек
 Обговорюємо новини бібліотечної роботи

 Розповідь про сторінку бібліотеки гімназії, про роботу з хмарними сервісами

 На кожному із запропонованих сайтів кожен знайшов щось цікаве для себе

 Саме під час таких заходів можна поділитися досвідом, дізнатися про новини від методиста з бібліотечних фондів Кравченко Л.К.

bottom of page