top of page

   19 жовтня 2018 року у Лиманський загальноосвітній школі І - ІІІ ст. № 4  відбулася зустріч у Лабораторії творчого бібліотекаря.

Розпочалася  вона психологічним тренінгом, який підготувала бібліотекар ліцею, практичний психолог за фахом Мартиненко Зінаїда Миколаївна.  Тренінг був присвячений актуальному питанню: «Як запобігти  професійному вигорянню?»

 Бібліотекарям були запропоновані листи фольги. З них їм потрібно було скласти книгу, якою вони хотіли би стати. Форма  книги має бути будь-якою, тільки потім треба було розказати, чому саме так ви її собі уявляєте, чи корисна ця книга, чи  користуються нею читачі, чи вона щаслива, як вона відпочиває. Ніхто з бібліотекарів не сказав, що не може виконати цього завдання. Книги були у формі квітки, у формі серця, метелика, бабки, цукерки, віяла, кораблика, гірських вершин, шпаргалки і просто книги, такою, яка вона є, коли відкриває для читачів свої сторінки. Навіть, коли форми були подібні, все одно, жодна робота не повторювала іншу, а коментарі у всіх були змістовними і цікавими. Бібліотекарі проявили при цьому творчість, майстерність і кмітливість. 

Книга має бути солодкою, як цукерка, красивою, як квітка, яка всім дарує свої пахощі,  нести любов до людей, яка  живе в її серці, звати у мандри і нести по хвилях інформації, як корабель, збирати інформацію з квіток пізнання, як метелик, мати чотири крила і бути цікавою, як бабка, приносити всім насолоду, як легкий вітерець, який роздмухує віяло,  вести  до гірських  вершин пізнання та насолоди текстом, нагадувати  про необхідну інформацію, як шпаргалка,  і просто бути книгою, звичайною і унікальною водночас.

   Після  такого вступу логічно було продовжити знайомство із новими технологіями, які так важливі у наш час.Завідувач бібліотекою ЗОШ № 4 Піддубна О.А.  розповіла колегам про такі програми, як Playcast  ( і показала зроблену в ній  відкритку «Мій рідний край» на вірші І.Шеїна; http://www.playcast.ru/view/11424137/3639ab4196e33cf448986b2099910edfd33ce599pl ), Easel.ly  ( представила інфографіку за  статтею Н.Геймана «Чому наше майбутнє залежить від читання?»; https://www.easel.ly/browserEasel/8317817 ),  Genially ( представила інтерактивний плакат «Григорій Квітка - Основ`яненко» ( до 240-річчя від дня народження письменника; https://view.genial.ly/5bc84d95f20c5f63f4f2caf0/interactive-image). Також познайомила з сервісами  FlipHTML5 та Emaze, за допомогою яких можна представити свою інформацію он-лайн, вставивши у свій сайт або блог.

Програму Biteable представила Наумова О.В., бібліотекар ЗОШ № 5. Вона виконала в ній віртуальну виставку до 100-річчя В.О. Сухомлинського  (https://youtu.be/zc5bcOrvXrE).

    Потім  були підведені підсумки міського етапу конкурсу віртуальних виставок, присвяченому 100-річчю В.О. Сухомлинського, показані найкращі роботи в номінаціях: «Бібліотекарі зі стажем роботи до 10 років» та «Бібліотекарі зі стажем роботи понад 10 років». Свої роботи представили       Руда Т.О. ( Торський НВК)https://drive.google.com/open?id=1yySRKZqZA_B5NEDg4M2shxdEcswTGT-Z, М`ясоєдова Л.Ю. (ЗОШ № 3) https://www.youtube.com/watch?v=bqgBigIWhIQ&t=1s, Піддубна О.А. (ЗОШ № 4) https://prezi.com/view/8OxQXct4n3AHDSZJgRfC/,  подивилися також роботу Мілько С.А. (Ямпільський НВК)https://youtu.be/kDFf_Wlvkmg.

   Методист  управління освіти, молоді та спорту Кравченко Л.К.  ознайомила бібліотекарів із задачами, які стоять перед ними найближчим часом, зі змінами в їх роботі в контексті Нової української школи. Зустріч була пізнавальною і плідною.

DSCN0863.JPG
DSCN0848.JPG
DSCN0852.JPG
DSCN0846.JPG
DSCN0849.JPG
DSCN0853.JPG
DSCN0847.JPG
DSCN0851.JPG
DSCN0856.JPG
DSCN0855.JPG
DSCN0858.JPG
bottom of page